Home » Lajme, Vendore » Ardita Sinani priti z.Cengiz Cup, zv.kryetar i Komunës Eyüpsultan të Stambollit

Ardita Sinani priti z.Cengiz Cup, zv.kryetar i Komunës Eyüpsultan të Stambollit

Postimi i znj. Sinani:

“Projekte të reja infrastrukturore, e sidomos në fushën e kulturës, arsimit dhe ekologjisë.

Për këto tema bashkëbiseduam 🤝 sot në Preshevë me z.Cengiz Cup, zv.kryetar i Komunës Eyüpsultan të Stambollit dhe z.Yüksel Sedef, drejtor i Fondacionit “Rumeli Türkleri Vakfı”.

Duke i falenderuar 🙏 partnerët nga Turqia 🇹🇷, unë dhe zv-kryetari z.Ragmi Mustafa, u zotuam se qeverisja lokale e Preshevës do të jetë e përkushtuar për thellimin dhe dinamizimin e bashkëpunimit të ndërsjellë, në funksion të zhvillimit të sektorëve përkatës në komunën tonë ❤.”

#Infrastruktura#Kultura#Ekologjia#Partneritet#Turqia#PreshevaEre

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress