Argjentinë – Australi 2:1, të premtën Argjentina do të ndeshet me Holandën

Argjentina do të jetë ajo që do të ndeshet me Holandën gjatë të premtes që vjen. 

Argjentina ia ka dalë të fitojë me rezultat 2-1. 
Lionel Messi, futbollisti  i shpallur disa herë si më i miri i botës, ka realizuar për epërsinë e Argjeninës në minutën e tridhjetë e pestë. Kjo pas një depërtimi në zonën e gjashtëmbëdhjetë metërshit dhe me një goditje me të majtën.
Me epërsi minimale të “gauçosëve” dy skuadrat kanë shkuar në pushimin pesëmbëdhjetë minutësh. 
Pjesën e dytë Argjentina e ka nisur edhe me një gol tjetër. Ka qenë Alvarez ai i cili e ka gjetur golin për avantazhin e dyfishtë në minutën e pesëdhjetë e shtatë. 
Australianët e kanë ngushtuar epërsinë në minutën e shtatëdhjetë e shtatë me golin e Fernandez, por pa qenë në gjendje edhe të barazojnë e t’i japin takimit kahje të kohës shtesë. 

Lini një Përgjigje

Previous post Sot filloi faza nokaut e Botërorit “Qatar 2022”: Holandë-SHBA 3:1
Next post OVL-UÇK paralajmëron protestë