Argjentinë – Australi 2:1, të premtën Argjentina do të ndeshet me Holandën

Read Time:43 Second

Argjentina do të jetë ajo që do të ndeshet me Holandën gjatë të premtes që vjen. 

Argjentina ia ka dalë të fitojë me rezultat 2-1. 
Lionel Messi, futbollisti  i shpallur disa herë si më i miri i botës, ka realizuar për epërsinë e Argjeninës në minutën e tridhjetë e pestë. Kjo pas një depërtimi në zonën e gjashtëmbëdhjetë metërshit dhe me një goditje me të majtën.
Me epërsi minimale të “gauçosëve” dy skuadrat kanë shkuar në pushimin pesëmbëdhjetë minutësh. 
Pjesën e dytë Argjentina e ka nisur edhe me një gol tjetër. Ka qenë Alvarez ai i cili e ka gjetur golin për avantazhin e dyfishtë në minutën e pesëdhjetë e shtatë. 
Australianët e kanë ngushtuar epërsinë në minutën e shtatëdhjetë e shtatë me golin e Fernandez, por pa qenë në gjendje edhe të barazojnë e t’i japin takimit kahje të kohës shtesë. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Sot filloi faza nokaut e Botërorit “Qatar 2022”: Holandë-SHBA 3:1
Next post OVL-UÇK paralajmëron protestë