Home » Lajme, Vendore » Arifi fton subjektet politike për ndërtimin e koalicionit pas zgjedhjeve të fundit lokale

Arifi fton subjektet politike për ndërtimin e koalicionit pas zgjedhjeve të fundit lokale

Kryetari i Alternativës për Ndryshim (APN), Shqiprim Arifi i ka dërguar letër kryetarëve të partive politike që kanë fituar mandate në zgjedhjet e 28 Marsit në Preshevë, për krijimin e një koalicioni të ri katër vjeçar qeverisës në Preshevë.

“Në zgjedhjet e parakohshme në Komunën e Preshevës, të mbajtura më 28 mars 2021, sovrani dha verdiktin e tij në mënyre të lirë dhe demokratike duke i siguruar Alternativës për Ndryshim 14 mandate në Kuvendin Komunal të Preshevës, gjë që pasqyron fuqinë më të madhe politike në vend.Ndërkaq sot kam dërguar ftesat subjekteve politike në Komunën e Preshevës për bisedime lidhur me platformën dhe bashkëqeverisjen me pushtetin lokal.”, shkruan z. Arifi.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch