Home » Lajme, Vendore » ”AS FONDI I POSACEM,E AS NDERTIMI I MATERNITETIT,NUK JAN PRIORITETE PER SHQIPTARET E KESAJ PJESE!….

”AS FONDI I POSACEM,E AS NDERTIMI I MATERNITETIT,NUK JAN PRIORITETE PER SHQIPTARET E KESAJ PJESE!….

”AS FONDI I POSACEM,E AS NDERTIMI I MATERNITETIT,NUK JAN PRIORITETE PER SHQIPTARET E KESAJ PJESE!….POR KREJT DICKA TJETER!!!: ESHTE VETEM JETESIMI I ASAJ QE LIDHET DHE NDERLIDHET, ME REFERENDUMIN E Dates -01-dhe-02,Marsit te Vtit 1992…!!!

– Megjithate muhabeti qe do te zhvillohet me 11 Janar 2014 ne Prizren, Preshevasit po e mirepresin duke shpresua se nga ky muhabet i dy Kryeministrave do te nxjerret dicka ne te miren e ketyre JETIMAVE qe deri me tani mbeten tersisht te BRAKTISUR nga Prishtina dhe Tirana.! ‘ – Kujdes:’Krijimi i nje fondi te posacem i dy Qeverive dedikuar ndertimit te nje materniteti ne kete ane.Jo qe nuk do ta zgjidhte problemin e gjithe Pacentave te 150 vendbanimeve me afer 100.000 banorve Shqiptar te kesaj Krahine .! Por ai ne rend te pare do te shihet,dhe vleresohet nga Kryeministrat e shteteve tjera,si nje gjest shum i ulte i dy Kryeministrave,gjegjesisht i dy Qverive,apo dy shteteve Shqipetare per akordimin e perbashket te nje fond te posacem per ndertimin e nje kasolle te maternitetit me nje siperaqe te saje 500 apo deri 1.000 m2.! 1000 X-600 = 600.000. euro!!!!! Kjo do te ishte nje lemosh, nje solidaritet shum i ulte e nencmues i dy anshem, ,ecila i perngjan solidarizimit te kasapit kur ai ben hedhjen e copezave te mishit.

Q.-endcakve te qytetit qe te mos lehin me!! –!  ‘JO: MATERNITET.!

POR NJE QENDER SPITALORE ME TEGJITHA KLINIKAT PERKATESE QE I TAKOJN NJE SPITALIT MODERRN ME TE GJITHA STANDARDET E QENDRAVE TE SHTETEVE TE EUROPES. – E, Ne-Rahovicasit ,me te gjithe banoret e kesaj krahine, cdo here me pare solidariteti i tyre gjithehere e gjithkund u vecu si njeshmbull.!!! , Duke i vecuar rastet e solidaritetit me vellezrit tane,para dhe gjate luftes,anem ane te qendrave te Kosoves,si dhe solidarizimin e cmuar me vellezerit tane qe e perjetuan rend katasrofen e Gerrdecit ne Shqiperi.Dhe ne prap sa here qe kurkohet,do ta vazhdojm rrugen solidarizimit…Kesaj radhe do te ishte nje nderim i madhe per neve qe dy Kryeministrat,-EDI- THACI- qe ta permbyllin kete muhabet duke analizur mire propozimin tone..Ne Banoret e fshatit te Rahovice,si propozues per ndertimin e kesaj qendre Spitalore,ecila do ta zgjithte kete problem temadh,e jetik per gjithe banorve tekesaj krahine…Dhe per kete ne Rahovicasit ne shenje solidariteti,pa kushte dhe pa kompenzim do ti ndajm, hicmapak se 50.000 m2, siperfaqe toke,kat.kl.-II- ne lokacionin i quajtur Mirashece,per balle liqenit artificial ne Rahovice.., Vetem 3.5 km,larg nga qendra e qytetit te Presheves…!!! Sa per dionin tuaj ,ne kemi dhan iden tone duke pergaditur nje projekt ideor,dhe orjentues ne kete drejtim.!!!!.Per njohurit e ma tejme, JU mund te klikoni ne vijim,dhe te njihuni me mire me 20 punimet tona te cilet flasin perkete IDE!…

GEZUAR ME GEZIME E URIME PA FUND 2014, !

Qofte 2014, nje vit i bardhe e i mbare per te gjithe Shqiptaret ku do qe gjindeni.! Ju shkoft muhabeti mire,mbetshit gjitheher me faqe te bardhe–Sadik Sadiku, 08,Janar 2014

 

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch