Home » Opinione » Aziz Aziri: Nënkryetari i Komunës së Preshevës Skender Destani shumëher ia futë kot

Aziz Aziri: Nënkryetari i Komunës së Preshevës Skender Destani shumëher ia futë kot

Nënkryetari I Komunës së Preshevës  Skender Destani shumëherë ia futë kot , vetem sepse ka dëshirë të dalë nëpër , Intervista apo konferenca shtypi apo në portale interneti , Ai nuk i din as ligjet kushtetuese të ndonjë shteti që jep deklaratë për të , ai nuk e din se qdo qytetarë që ka një apo dy shtetësi ka të drejt vote në aqë shtetësi sa  ka , Ivica Dacici ka lindur në Prizren të Kosovës dhe qoft me dëshirë apo qoftë pa dëshirë tonën atij duhet ti lejohet të Votojë në Kosovë , Skender Destani deklaron se edhe Kryeministri Thaqi duhet të Votojë në Preshevë , athere të vijë edhe Edi Rama të votojë në Preshevë , si mundet Kryeministri Thaqi të Votojë në Luginë të Preshevës kur ai kurr nuk ka qenë në Preshevë , nuk ka shtetësi Serbe nuk ka Pasaportë , ne a po mundohemi ti largohemi Serbisë apo ti afrohemi , nuk e di si mundet një Nënkryetarë Komune të Deklaroi ashtu , ku ishte ai Nënkryetarë kur u bë heqja Vandale e Lapidarit të Dëshmorëve të Preshevës pse atëherë nuk doli në mbrojtje por deklaratat e tija ishin sa për sy e faqe , bile bile ky Nënkryetarë pati deklaruar në emër të Shqipëtarëve të Luginës së Preshevës se qytetarët e Luginës nuk janë në gjendje të derdhin gjakë më për Lapidarët , ku ai nuk përfaqëson qytetarët e Preshevës , por përfaqëson koalicionin partiak të tijin , ai është zgjedhur Nëryetarë nga Partneri I tijë I Koalicionit jo nga Vota e drejtpërdrejt e qytetarit të Preshevës , ai është zgjedhur vetëm nga një lagje e tijë në fshatin e tijë me +-800 vota , nuk ka të drejtë të foli ai në emër të qytetarëve të Luginës së Preshevës ,nuk iu shmangen kurr atijë skandalet sepse nuk është dinjitoz , pak javë më parë nëpërmes rrjetit social Facebook ai ka fyer edhe Kryeministrin e Kryeparlamentarin e sapo zgjedhur të Republikës së Shqipërisë , Z Edi RAMA dhe Ilir META , ku I quajti “ Fundrrina morale të Shoqërisë Shqipëtare “ ku ky vet nuk është pa moral , sepse Partnerin e Tashëm Partiak e shau si është më zi dhe tani është së bashku me të në qeverisje për qfar morali më flet ky I lartëpërmendur , nëse kërkon diqka te tjetri ather duesh ta kesh së paku në mbrendësinë e shpirtit tëndë , e jo në mbrendinë e interesit të tijë personal , Ky fyejti Edi RAMËN , Ilir METËN , fyejti Lapidarin e 28 dëshmorëve të rënë në luftën e fundit të UCPMB-së , ai lapidary të ishte I 28 korierave të shkollës nuk duhet të fyet , e ta paramendojmë se ishte I 28 Dëshmorëve , I djemëve të rinjë që sakrifikuan . jetën familjet e tyre që sot net ë jemi të lire , Lapidari ishte një gurë I thjeshtë por me vlera të mëdha .

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress