Home » Lajme » Barca, Chelsea dhe Milan fitojnë lehtësisht

Barca, Chelsea dhe Milan fitojnë lehtësisht

Në tetë ndeshjet e Champions League në grupet E, F, H dhe G, që u luajtën sonte, u arritën kryesisht rezultate të pritshme, pos barazimit që ekipi qipriot Apoel e Nikozisë e arriti në Porto, si mysafir i kampionit portugez, si dhe fitores së Olimpiakosit grek në Athinë kundër kampionit të Gjermanisë Borussia Dortmund.

Në anën tjetër, Barcelona dhe Milan, megjithë kundërshtarët e dobët, arritën të kryejnë detyrën e shtëpisë, duke fituar me rezultatin 2-0.

Por, kështu nuk veproi edhe Chelsea, i cili mposhti belgët e Genkut me rezultat të thellë, ndërsa ekipi tjetër londinez, në sekondat e fundit të ndeshjes ia doli të mposhtë në Marsejë Olimpique Marsseille vendës me rezultat 1:0 dhe me këtë tashti i prin tabelës në grupin F.

 Rezultatet: 

Leverkusen    2 – 1    Valencia

Chelsea    5 – 0    Genk

Marseille    0 – 1    Arsenal

Olympiakos     3 – 1    B. Dortmund

Porto                1 – 1    Apoel 

Shakhtar    2 – 2    Zenit  

Milan                2 – 0    BATE Borisov

Barcelona    2 – 0    Viktoria Pëlzen

And while I empathize with this decision, there is some https://www.pro-essay-writer.com misinformation about teachers sharing their work publicly

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch