Home » Lajme » Barcelona dhe Real fitojnë në transfertë, Mesi dhe Ronaldo e bëjnë “pushim”

Barcelona dhe Real fitojnë në transfertë, Mesi dhe Ronaldo e bëjnë “pushim”

Ndryshe nga sa jemi mësuar së fundi, Barcelona ka fituar minimalisht ndaj Gijon, pasi i ka mjaftuar një gol i Adrianos në minutën e 12-të. Ashtu si Bracelona edhe Real luante jashtë fushe, por madrilenët kanë qenë më bindës në këtë javë të gjashtë, pasi kanë mposhtur 3-0 Espanjolin. Higuain kishte mbrëmjen e tij duke shënuar një tripletë për Realin ,në minutat 16, 66 dhe 89, ndërsa në minutën 82-të është Calejon ai shënon emrin në listën e golashënuesve të mbrëmjes. Përveç dyshes Bracelona-Real në sinkron ecin edhe dy goleadorët e skuadrave. Leonel Mesi dhe Kristiano Ranaldo menduan që në  këtë mbrëmje të rrinë pushim duke mos shënuar. Pas 6 javësh Barcelona kap kreun me 14 pikë, po aq sa Levante, që ndalin hovin e Betis Seviljes. Levate fitoi 1-0 në fushëne Betis me një gol të Juanlu të shënuar në minutën e 33-të.

 RËNDITJA

1. Barcelona 6 4 2 0 23:4 14

2. Levante 6 4 2 0 8:3 14

3. Real Madrid 6 4 1 1 20:5 13

4. Malaga 6 4 1 1 10:4 13

5. Valencia 6 4 1 1 9:6 13

6. Sevilla 6 3 3 0 6:3 12

7. Betis 6 4 0 2 9:7 12

8. Atl. Madrid 6 2 2 2 8:6 8

9. Real Sociedad 6 2 1 3 7:8 7

10. Mallorca 6 2 1 3 5:7 7

11. Osasuna 6 1 4 1 5:12 7

12. Villarreal 6 1 3 2 7:11 6

13. Rayo Vallecano 6 1 3 2 6:10 6

14. Zaragoza 6 1 3 2 7:13 6

15. Espanyol 6 2 0 4 5:11 6

16. Ath Bilbao 6 1 2 3 7:9 5

17. Getafe 6 1 1 4 6:10 4

18. Santander 6 0 4 2 4:9 4

19. Granada CF 6 1 1 4 2:8 4

20. Gijon 6 0 1 5 2:10 1

Start with the school counselor and get a few referrals for http://celltrackingapps.com/ counselors in the area

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress