Home » Sport » Barcelona merr dy futbollistë të rinjë për ekipin B

Barcelona merr dy futbollistë të rinjë për ekipin B

 

Barcelona përforcohet me  dy futbollistë të rinj nga Sporting Lisbona, të cilët sezonin e ri do të luajnë për Barcelona B.

 

Edhe pse të gjithë jemi mësuar se Barcelona ka futbollistë të rinj për të shitur e jo për të blerë,ajo këtë herë po nuhatë talent edhe jasht kampit të saj.Por Barca ka blerë dy futbollistët e rinj të Sporting Lisbonës, Agonstinho Ca dhe Degar Le.

 

Agonstinho Ca ka lindur në Guiena Bissao, kurse Edgar Le është futbollist portugez. Të dy rinjët pritet të luajnë për Barcelonën B, e më pas ndoshta të luajnë për Barcën superiore.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch