Home » Sport » Bashkim Fazliu fitues i turnirit në pingpong

Bashkim Fazliu fitues i turnirit në pingpong

BASHKIM FAZLIU nga RAINCA është shpallur fitues i turnirit në ping pong. Në këtë sport mjaft atraktiv janë përballur 31 garues. Garat janë zhvilluar nga OKF Preshevë.

Për dallim nga futbolli , rinia në Preshevë po i përkushtohet edhe një sporti individual PING – PONGUT. Këtë vikend nën organizimi e OKF janë mbajtur garat në këtë sport atraktiv , ku janë përballur 31 garues.

Për vendin e tretë janë përballur , JAKUP REXHEPI – ARGJEND AVDIU  , ku më i saktë u tregua Rexhepi i cili 2: O ME SETA rrëmbeu këtë  çmim.

Ndërkaq vendi i parë u përcaktua në mes SHUKRI ASLLANI nga Zhunica dhe BASHKIM FAZLIUT nga RAINCA. Ky i fundit me lehtësi arriti të fitoj 2 me0 me sete duke u shpallur më i miri në këtë garë.

VENDI I PARË BASHKIM FAZLIU RAINCË
VENDI I DYTË SHUKRI ASLLANI ZHUNICË
VENDI I TRETË JAKUP REXHEPI RAINCË

Rtv Presheva

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch