Home » Lajme, Vendore » Bashkimi Demokratik I Luginës – TELEGRAM URIMI

Bashkimi Demokratik I Luginës – TELEGRAM URIMI

Presidentes ,Atifete Jahjaga

 

Kryeministrit ,Hashim Thaçi

 

Kryetarit të Parlamentit, Jakup Krasniqi

TELEGRAM URIMI

 

Të nderuar përfaqsues të institucioneve të Kosovës

Sot  JU  dhe Kosova  festoni  ditën e madhe ,ditën e Pavarësisë së Kosovës.Më lejoni që nemër të antarëve  të Bashkimit Demikratik të Luginës dhe nemrin tim personal tju uroj ditën e Pavarsisë së Kosovës si dhe 6 vjetorin e  shpalljes së Pavarësisë!

.  Para gjashtë viteve institucionet  e Kosovës shpallën pavarësinë e vendit. Është detyrë  e  Juaja , që këtë vepër monumentale të arritur me sakrifica shumë të mëdha , të shumë patriotëve dhe popullit liridashës kosovar, ta ndërtoni e zhvilloni sipas vullnetit të popullit, pra  një shtet demokratik e  ligjor ,ekonomikisht të qëndrueshëm dhe politikisht stabil  ku do te rrespektohen lirit dhe të drejtat e qytetarëve të Kosovës si dhe ku qytetarët .do ta ndinin veten të lire për të  vepruar dhe me perspektivë për  të jetuar.

Urime 6 vjetori I shpalljes së Pavarësisë si dhe dita e Pavarësis së Republikës së Kosovës!

 

URIME DHE GËZUAR!!!                                       Bashkimi Demokratik I Luginës

Kryetar, Skender Destani

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch