Home » Lajme, Vendore » Bashkimi Demokratik i Luginës – Urim me rastin e festës së Flamurit

Bashkimi Demokratik i Luginës – Urim me rastin e festës së Flamurit

Të nderuar bashkëkombas,

 

Më lejonin që nemër të aderuesve të Bashkimit Demokratik të Luginës dhe nemrin tim personal tju uroj gjithë shqiptarëve në Luginë tëPreshevës,si dhe në çdo pjesë të truallit etnik, në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Malsi e Çamëri si dhe në mërgim 28 Nëntorin ditën e Flamurit Kombëtar. Uroj që festat e ardshme ti festojmë të bashkuar e pa kufi në familjen evropjane të cilës i takojmë.

Flamuri kombetar-1

 

GËZUAR, GËZUAR,GËZUAR……!

Preshevë 27.nëntor 2014                                                      Kryetari I BDL-së Skender Destani

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress