Home » Lajme » Bavarezët dhe nëndetësja e verdhë vazhdojnë tutje

Bavarezët dhe nëndetësja e verdhë vazhdojnë tutje

Bayernit i ma mjaftuar goli i vetëm i Mario Gomez që të vazhdojë rrugëtimin e saj në Champions Leauge.

Minuta e shtatë ishte koha kur Bayerni vulosi fitoren pas dy ndeshjeve të përgjithshme 3-0.

Kurse Villareali shënoi fitore tjetër me dy golat e Rossit dhe Marchenas me që rast kualifikohet pas dy ndeshjeve 3-1.Po ashtu ky takim ishte me dy kartona të kuq e disa të verdhë që i shpërndau gjyqtari suedez.Në ndeshjet e tjera rrezultatet ishin kështu:

 

 

APOEL Nicosia 3 – 1 Wisla Krakow (Apoeli vazhdon tutje)
Malmo FF 2 – 0 Dinamo Zagreb (Dinamo kualifikohet)
Racing Genk 2 – 1 Maccabi Haifa (Vazhdimet ose penaltitë përcaktojnë fituesin)
Villarreal 3 – 0 OB Odense (Vllarealit kualifikohet)
Zurich 0 – 1 Bayern Munich (Bayerni kualifikohet).

Com a template and kit shop for folding, cutting, and taping together incredible paper rollers for class or for home instructables http://www.paper-writer.org like a diy

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress