Home » Lajme, Sport » Bayern shkatërron Barcelonën

Bayern shkatërron Barcelonën

Bayern Mynih shkatërroi në mënyrë ekzemplare Barcelonën me rezultat 8:1 duke u kualifikuar në gjysmëfinalet e Champions League.

Nga klubi spanjoll vetëm Suarez e ka emrin në listën e shënuesve, pasi goli i parë ishte autogol i Alaba.

Për Bayern shënuan nga dy gola Myler dhe Kutinjo. Por në këtë ndeshje që do të mbahet mend gjatë, lanë shenjën e tyre edhe Perisic, Levandovski, Kimiq, dhe Gnabri.

Bayern Mynih marshon drejt finales. Ndeshja e radhës për ta do të jetë kundër Manchester City ose Lion.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress