Home » Lajme, Vendore » BDL – URIM- me rastin e Festës së Kurban Bajramit

BDL – URIM- me rastin e Festës së Kurban Bajramit

Të nderua besimtarë musliman,
     Me rastin e Festës së Kurban Bajramit, festës së paqës, mëshirës,solidaritetit e dashurisë ,më lejoni që në emër të antarëve të Bashkimit Demokratik të Luginës dhe nemrin tim personal tju uroj këtë Festë të madhe të komunitetit musliman , duke ju dëshiruar që këto ditë feste ti kaloni në paqë, dashuri e lumturi, në vizita të ngrohta mes familjarëve si dhe në ndihma varfnjakëve-atyre që kanë nevoj për ndihmën
tuaj , që edhe sofrat e tyre të jenë të begatshme në këto ditë feste të Kurban Bajramit. 

URIME DHE GËZUAR!!!!!                                

                                            Këshilli për informim i BDL-së

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch