Home » Lajme, Vendore » BDL: Urim me rastin Festës së Fitër Bajramit

BDL: Urim me rastin Festës së Fitër Bajramit

Bashkimi Demokratik i Luginës

 www.bdl-psh.info

 

 

Urim me rastin Festës së  Fitër Bajramit

 

 

 

Të nderuar qytetarë të besimit musliman të Luginës , më lejoni që në emer të Bashkimit Demokratik të Lugineës  dhe nemrin tim personal tju uroj  Festën  e Fitër Bajramit   me shpresë që I Madhi Zot të pranoj  agjërimin dhe sakrificën tuaj gjatë këtij muaji të Shenjët të Ramazanit.

 

Fitër Bajrami është Festë e sakrificës,solidaritetit,mirësisë e dashurisë mes njerëzve,andaj ti harrojm për nje moment tana gjerat jot ë mira që na përcollen gjat kësaj kohe të shkuar  dhe të preferojmë ,paqë ,dashuri ,solidaritet e harmoni mes njerëzve gjatë këtyrë ditëve të Festës së Shenjët të Fitër Bajramit.

Uroj që kjo Festë të  zhvillohet në  paqë dhe dashuri në familjet tuaja  e në vecanti në familjet  besimtarëve musliman të Luginës

 

 

 

URIME DHE GËZUAR FESTA E FITËR BAJRAMIT !

 

 

 

 

 

 

 Preshevë, 

18 gusht 2012

                                               BashkimiDemokratik I Luginës                                                                                                                                                                                                 Kryetari, dr.Skender Destani

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress