Home » Sport » Benzema, ka dhuruar plot 3 milionë euro për ndërtimin e një xhamije në Lion të Francës

Benzema, ka dhuruar plot 3 milionë euro për ndërtimin e një xhamije në Lion të Francës

Njëri nga futbollistët më të mirë të Real Madridit dhe kombëtares franceze, Karim Benzema, ka dhuruar plot 3 milionë euro për ndërtimin e një xhamije në Lion të Francës.Benzema përveçse aftësive të tij shumë të mira në fushën e lojës, është treguar edhe një person i përgjegjshëm dhe human.Xhamia kushton 6 milionë euro, ndërsa francezi dhuruar gjysmën e tyre.Këtë informacion e ka konfirmuar Edin Osmanoviç, boshnjaku i cili jeton dhe punon në Francë.Ndryshe, Karim Benzema nuk e ka mohuar asnjëherë origjinën e tij algjeriane dhe të qënurit mysliman ndaj dhe ka dhuruar plot 3 milionë euro donacion për ndërtimin e një xhamie në Lion të Francës./RTP/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch