Home » Lajme » Beqiri: Jemi shtet, i pëlqen apo jo Serbisë

Beqiri: Jemi shtet, i pëlqen apo jo Serbisë

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri në një postim në Facebook ka thënë se institucionet e Kosovës treguan nivelin e lartë të përgjegjësisë në mbrojtjen e kushtetutshmërisë.

Beqiri, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “jemi shtet i pëlqen apo jo Serbisë”.

Postimi i plotë i Beqirit:

Ismet BeqiriInstitucionet e Kosovës treguan nivelin e lartë të përgjegjësisë në mbrojtjen e Kushtetutshmerisë, ligjshmerisë, sovranitetit dhe integritetit të vendit.

Treni i tillë politikë,treni i agresionit ndaj Shtetit të Kosovës,nuk mund dhe nuk duhet të shkel në tokën e Kosovës.

Përgëzoj Qeverinë e Republikës së Kosovës,ministrit përkatëse.

Policia e Kosovës meriton respekt, falënderim dhe përkrahje për vendosmërinë dhe punën e bërë,jo vetëm me këtë rast. Jemi shtet i pëlqen apo jo Serbisë.

Krenar me Policinë e Kosovës

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch