Home » Lajme » Berlusconi mendon të shesë Milanin

Berlusconi mendon të shesë Milanin

Vendimi i Gjykatës së Apelit të Milanos, i cili ka dënuar kompaninë e familjes Berlusconi, “Fininvest”, për t’i paguar biznesmenit Carlo Di Benedeto 560 milionë euro për çështjen “Lodo Mondadori”, mund të këtë ndikim negativ edhe te klubi i Milanit.

Sot pritet zhvillime të tjera mbi këtë çështje, ndërkohë që presidenti kuqezi ka nisur të mendoj se kë kompani mund të shesë për të shlyer gjobën e vendosur nga gjykata italiane. Dhe nëse bëjmë llogaritë e para, për fat të keq mund të jetë klubi i Milanit që do sakrifikohet. “Ky vendim po që na ka prerë krahët, rrezikojmë të shesim disa kompani”, i ka thënë kryeministri italian, Silvio Berlusconi, disa anëtarëve të partisë së tij.

Neben seiner ttigkeit als drehbuchautor und best-ghostwriter.com/ regisseur ist daniel oliver bachmann sptestens seit dem jahre 1998 als erfolgreicher autor und publizist ttig

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress