Boksierja Donjeta Sadiku, kualifikohet në “LO Paris 2024”

Read Time:22 Second

Boksierja e Kosovës, Donjeta Sadiku, e ka siguruar kualifikimin në Lojërat Olimpike “Paris 2024”.

Boksierja jonë siguroi kualifikimin pasi sot mundi italianen, Alessia Mesiano, në gjysmëfinalen e kategorisë -60 kg, të turneut botëror kualifikues për “LO Paris 2024”.

Me katër fitore radhazi, Sadiku siguroi ‘vizën’ për “LO PARIS 2024”.

Boksierja jonë po shkëlqen në këtë event të madh dhe tashmë ajo do të jetë pjesë “LO Paris 2024” që mbahen gjatë kësaj verë. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Sami Lushtaku: Drejtësisë nuk i kemi ikur asnjëherë, lufta jonë ishte për liri
Next post Jamie Shea: BE sa më shpejt t’ia heq masat Kosovës