Home » Lajme, Ndërkombëtare, Sport » Botërori 2018 – Kualifikohet Argjentina

Botërori 2018 – Kualifikohet Argjentina

Argjentina ka mundur Nigerinë me rezultat 2:1, në Kampionatin Botëror.

Golin e parë në këtë ndeshje e shënoi Lionel Messi në minutën e 14-të. Nigeria arriti që të kthehej në lojë dhe në minutën e 51-të, Moses shënon nga pika e bardhë.

Golin për 2:1 për Argjentinën e shënoi Marcos Rojo në minutën e 86-të

Në takimin tjetër të këtij grupi, Kroacia ka mundur Islandën me rezultat 2:1.

Argjentina në 1/8 e finales do të ndeshet me Francën, kurse Kroacia me Francën.

Në ndeshjet tjera të ditës së sotme Franca dhe Danimarka kanë barazuar pa gola dhe janë kualifikuar tutje, derisa Peruja mundi Austrinë 2:0, por u eliminuan.

/albinfo.ch/

 

 

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch