Bruksel: Më 18 mars takohen Kurti e Vuçiq

Read Time:25 Second

Takimi i radhës ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të mbahet më 18 mars në Ohër. Një gjë e tillë është konfirmuar në Bruksel, raporton korrospodentja e RTK-së, Gjeraqina Tuhina.

Gjatë ditës edhe Përfaqësuesi Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, gjatë një postimi në “Twitter” ka paralajmëruar takimin e radhës së dy liderëve në Ohër, ku do të jetë i pranishëm edhe Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Josep Borrell.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Ja pse Partisë Socialiste i intereson që kryetar i PD-së të mos rizgjidhet Lulzim Basha
Next post Miroslav Lajçak: 16 modele për asociacionin