Home » Lajme, Ndërkombëtare » Bruksel: Shqiptarët ua kanë mësyrë edhe zgjedhjeve federale dhe parlamentare evropiane

Bruksel: Shqiptarët ua kanë mësyrë edhe zgjedhjeve federale dhe parlamentare evropiane

Në Bruksel, shqiptarët përveç zgjedhjeve lokale, ua kanë mësyrë edhe zgjedhjeve federale dhe parlamentare evropiane.

Në zgjedhjet e 26 qershorit, në garë për dy nivelet e tjera janë edhe pesë kandidatë, të cilët po ashtu kanë kërkuar votat e diasporës shqiptare në këtë shtet.

ZGJEDHJET NË BELGJIKË

ZGJEDHJET NË BELGJIKËVetëm në Bruksel 10 shqiptarë garojnë në zgjedhjet komunale

Posted by RTK on Saturday, May 25, 2019

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch