Bujar Osmani shpall fitoren: Kemi fituar në pothuajse çdo komunë

Read Time:58 Second

Kandidati për president nga Fronti Evropian, Bujar Osmani ka shpallur fitoren e këtij kampi politik. Ai thotë se ka marrë rreth 40 mijë vota më shumë se koalicioni VLEN.

Në një konferëncë për media ai tha se kanë shënuar fitore në pothuajse çdo komunë.

“Fitore në Jegonovc, në Haraçinë, në Vrapçishtë, në Studeniçan,në Lukovë, në Bogovinë, në Zhelinë, Gazibabë, Zhelinë, në Pllasnicë, në Resnje, në Çashkë, fitore të jashtëzakonshme në Strugë, në Zelenikovë, në Ohër, në Tetovë, Manastir, Kërçovë,fitore në Saraj, në Kërçovë, në Karposh, fitore në Gostivar, në Kumanovë, në Çair, në Dibër, gjithandej në Republikë” tha mes tjerash Osmani.

Ai tha se kjo fitore tregon se Fronti Evropian po ngritet në një lokomotivë për të ardhmën evropian të vendit.

“Në emër të frontit dua tu jap fjalën se vota juaj është detyrimi im. Dëshiroj t’i them dicka kundërshtarit tim. Arben pavarësisht goditjeve të ulëta patëm një fushatë me respekt, duhet të pranojmë vullnetin e popullit”, tha Osmani.

Ndërkohë, deri më tani, sipas rezultateve të para të publikuara nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, kandidatja e partisë opozitare, VMRO DPMNE, Gordana Siljanovska- Davkova, po prin bindshëm në garën për president.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post James O’Brien kërkon themelimin e Asociacionit dhe zbatimin e marrëveshjeve
Next post Shqiptarёt e harruar nё Turqi