Home » Lajme » Bundesliga: I pari mposht të fundin

Bundesliga: I pari mposht të fundin

Futbollistët e Bayernit e mposhtën sot si mysafir të fundin në tabelë dhe debutuesin e sivjetmë në Bundesligë, Augsburgun 2:1 falë golave të Gomezit të pandashëm dhe Frank Ribery. Në ndeshjen tjetër të sotme të javës së 12-të të ligës superiore gjermane, Schalke arriti të kthehet me një pikë nga Hannoveri, pasi luajti baraz 2:2. 

 

Në takimet e djeshme Borussia Dortmund mposhti Wolfsburgun 5:1, Hertha humbi kundër Monchengladbachut 1:2, Hoffenheim dhe Kaiserslautern barazuan 1:1, Nurnberghumbi 1:2 kundër Freiburgut, Werder fitoi kundër Kelnit 3:2, ndërsa  Leverkusen    dhe Hamburger SV luajtën baras 2:2. Të premten, ndërkaq, Mainz mundi Stuttgartin 3:1.

 

Tabelës i prin Bayern me 28 pikë, para Dortmundit dhe Werderit me nga 23, Schalkes me 22 etj.

Ramsey important forum is the embodiment of an empowered teacher

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress