Home » Vendore

Kryeministri Edi Rama, do të duhej të viziton Krahinën Shqiptare

Shkruan: Refik Hasani Kryeministrit i shqipërisë Edi Rama, në mandatin e tretë do të duhej të viziton Krahinën Shqiptarë që përfshin Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë. Para se të viziton të krijon një fondë të përheshëm për mjete dhe të hap-përuroj Konzulatën e përmendur për disa vite dhe të dhe në prag të jubileut nga tri dekada të Referendimit që kur më datën... 

Kryetarja e Preshevës, znj.Ardita Sinani priti në kabinetin e saj Gazmend Muhaxherin dhe Andriola Kambon

Sot kryetarja e Komunës së Preshevës znj.Ardita Sinani ka pritur Drejtoreshën ekzekutive të Unionit të Bashkive dhe Komunave Shqiptare në Rajon, znj. Andriola Kambo dhe kryetarin e Komunës së Pejës, z.Gazmend Muhaxheri bashk me drejtoreshën për kulturë të komunës së Pejës, znj. Xhaneta Syla Postimi i znj. Sinani: “𝗛𝗮𝗽𝗷𝗮 𝗲 𝘀𝗼𝘁𝗺𝗲 𝗲... 

Sami Salihu: Populli nuk i meriton këto pamje

Kryetari i Kuvendit të Komunës së Preshevës, z.Sami Salihu ka reaguar pas ngjarjes së dhunshme që ndodhi dje në senacën e Kuvendit Komunal nga ana opozitës Postimi i z.Salihu: “Të dashur qytetarë të Komunës së Preshevës, votues të nderuar, qofshi ju votues të Lëvizjes për Reforma, përkrahës të Pushtetit Lokal apo votues të partisë opozitare.Pa dashur që t’ju... 

Kuvendi Komunal në Preshevë nisë me fyerje e shkulje të mikrofonit

Sot është mbajtur seanca e radhës e Kuvendit komunal të Preshevës e cila është karakterizuar me debate të ashpra Më së paku gjatë seancën është diskutuar për pikat e rendit të ditës pasi që nga fillimi këshilltarët devijuan debatin duke folur për tema jashta rendit të ditës. Edhe në këtë seancë protagonisti kryesor ishte Kryetari i Alternativës për Ndryshim,... 

Fillojn e rindërtimit të trotuarit modern nga rruga “15 Nëntori”deri te shkolla fillore në Preshevë

𝐓𝐫𝐨𝐭𝐮𝐚𝐫𝐢 𝐪𝐞𝐧𝐝𝐫𝐨𝐫 𝐦𝐨𝐝𝐞𝐫𝐧 𝐦𝐞 𝐬𝐡𝐭𝐢𝐠𝐣𝐞 𝐩𝐞̈𝐫 𝐜̧𝐢𝐤𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞̈, 𝐩𝐣𝐞𝐬𝐞̈ 𝐞 𝐭𝐫𝐚𝐧𝐬𝐟𝐨𝐫𝐦𝐢𝐦𝐢𝐭 𝐭𝐞̈ 𝐡𝐚𝐩𝐞̈𝐬𝐢𝐫𝐚𝐯𝐞 𝐩𝐮𝐛𝐥𝐢𝐤𝐞 𝐩𝐞̈𝐫 𝐧𝐣𝐞̈ 𝐏𝐫𝐞𝐬𝐡𝐞𝐯𝐞̈... 

Ardita Sinani pret delegacionin e Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë

Kryetarja e Preshevës znj.Ardita Sinani ka pritë në vizitë delegacionin e Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, të kryesuar nga kryetari, Zoran Stankoviq. “Sot, në kabinetin tim, prita në vizitë delegacionin e Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, të kryesuar nga kryetari, z.Zoran Stankoviq. Në takim ngrita problemet aktuale politike... 

Fillon rregullimi i shtretërve të lumenjve në Rahovicë e Raincë

Sot, kryetarja e komunës Ardita Sinani ka vizituar shtretërit e lumenjëve në bashkësitë lokale Rahovicë dhe Raincë, të cilët patën dëmtime serioze nga vërshimet e 29 majit të këtij viti. Postimi i znj. Sinani: Sot vizitova shtretërit e lumenjve në bashkësinë lokale Rahovicë dhe në bashkësinë lokale Raincë, të cilët pësuan dëmtime serioze gjatë vërshimeve të... 

Deputetit serb Mitroviq: Politikën në Bujanoc në vend të Tiranës, tani e menaxhon Prishtina përmes Shaip Kamberit

Qeveria “mbarëshqiptare” në Bujanoc do të zgjasë deri në fund të mandatit dhe politikën e shqiptarëve vendas, në vend të Tiranës, tani e menaxhon Prishtina përmes Shaip Kamberit, i cili është lidhja kryesore me Albin Kurtin, kreun e autoriteteve të Prishtinës, deklaroi njeriu i parë i partisë serbe (SNS) të Bujanocit, Nenad Mitroviq. Sipas deputetit Mitroviq, kolegu i... 

Me rastin e fillimit të vitit shkollor 2021/2022, Ardita Sinani viziton Shkollën Fillore “9 Maji” në Leran

Postimi i znj. Sinani: Sot, me rastin e fillimit të vitit shkollor 2021/2022, vizitova Shkollën Fillore “9 Maji” në Leran. Së bashku me drejtorin e shkollës, z.Enis Sejdiu, uruam mësimdhënësit dhe nxënësit , për një vit edhe më cilësor të mësimdhënies dhe mësim-marrjes, gjithnjë në mbrojtje nga COVID-19, nëpërmjet vaksinimit Shkolla është jo vetëm arsimim dhe... 

“Të këndohet himni serb në shkolla”-Kamberi: Nuk na befasoni nëse na detyroni të vendosim fotografinë e Vuçiqit në klasa

Ministri i arsimit të Serbisë, Branko Ruzhiq, njoftoi se ky vit shkollor do të fillojë më 1 shtator në të gjitha shkollat ​​në Serbi me intonimin e himnit kombëtar serb “Bozhe pravde”, Kjo ka shtyer deputetin shqiptar në parlamentin serb, Shaip Kamberin që të reagoj. Reagimi i z. Shaip Kamberi “Ministri serb i arsimit, shkencës dhe teknologjisë, Branko Ruzhiq, paska... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch