Home » LPD

Keshilli Nacional – Urim për Festën e Fitër Bajramit

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Jonuz Musliu, i cili njëherit është edhe kryetar i Kuvendit Komunal të Bujanocit, me rastin e festës së Fitër Bajramit, ua uron të gjithë qytetarëve të besimit islam, Festën e Fitër Bajramit. Mesazhi i kryetarit të Këshillit Nacional të shqiptarëve të Luginës, Jonuz Musliu, del nga dëshira, që festa e Fitër Bajramit, që në popull njihet... 

Bilaç – Jonuz Musliu : Presheva nuk është Dobrosin, Konçul as Merdare por Presheva është një Shqipëri e vogël

Presheva nuk është Dobrosin, Konçul as Merdare por Presheva është një Shqipëri e vogël, pikërisht zgjodhëm këtë vend që të firmosim unitetin e faktorit politik të Luginës me pesë parti shqiptare për të marrë pjesë në proceset që na presim me karakter kombëtarë, kështu tha bartësi I listës së KSHB, Jonuz Musliu në tubimin në Bilaç. Sipas kryetarit të PDSH-së, dr. Ragmi... 

LPD PËRGËZON SHTETIN AMË PËR FITOREN E STATUSIT TË VENDIT KANDIDAT NË BASHKIMIN EVROPIAN

Lëvizja e Progresit Demokratik dhe lideri i saj Jonuz Musliu, i cili njëherit është edhe kryetar Kuvendi Komunal në Bujanoc, ka uruar institucionet e larta të shtetit shqiptar Shqipërisë, marrjen e statusit kandidat në Bashkimin Evropian. “Është një fitore e madhe historike e shtetit amë dhe e gjithë shqiptarëve kudo qofshin ata, i cili e zuri hapin me merita për t’u integruar... 

Musliu Kërkon ministri për Luginën në qeverinë e Kosovës

Kryetari i LPD-së dhe Kuvendit komunal në Bujanoc, Jonuz Musliu thotë se nga kryeministri i ardhshëm i Kosovës do të kërkoj që të krijohet ministria e cila do ti përkushtohet zgjidhjes së problemeve të shqiptarëve që jetojnë në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë.   Kryetari i LPD-së dhe Kuvendit komunal në Bujanoc, Jonuz Musliu thotë se nga kryeministri i ardhshëm i Kosovës... 

Bujanoci në Ferizaj – ME RASTIN E ZBULIMIT TË BUSTIT TË DËSHMORIT ENVER TOPALLI

Kryetari i Kuvendit Komunal të Bujanocit, Jonuz Musliu, ish shef politik i UÇPMB-së, me ftesë të autoriteteve komunale të Ferizajit, merr pjesë në zbulimin e bustit të dëshmorit Enver Topalli, i cili u bë solemnisht në oborrin e Shkollës Fillore të fshatit Greme, emrin e të cilit me krenari e mban kjo shkollë. Në këtë ceremoni ishin të pranishëm edhe kryeministri i Kosovës, Hashim... 

Lëvizja e Progresit Demokratik-LUGINA NË PREKAZ

Një delegacion i lartë nga radhët e Lëvizjes së Progresit Demokratik, të udhëhequr nga lideri i saj Jonuz Musliu, dje, bënë homazhe në Kompleksin “Adem Jashari” në Prekaz dhe vizituan Kullën e familjes Jashari. Kryetari i LPD-së, Jonuz Musliu, i cili njëherit është edhe kryetar i Kuvendit komunal të Bujanocit, gjatë vizitës së Kompleksit “Adem Jashari” , vlerësoi lart Luftën... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress