Home » PDSH

PDSH – shpalos ofertën për qytetarët në periudhën kohore 2016-2020

PDSH ka hapur dje zyrtarisht kampanjën parazgjedhore duke prezantuar 38 kandidatët për këshilltarë që do të garojnë në zgjedhjet lokale të 24 prillit. Kryetari i PDSH-së, Ragmi Mustafa në fjalimin e tijë përshëndetës ka prezantuar ofertën për vitin 2016-2020  e cila sipas tijë me përpikmëri do të zbatohet sepse kjo ofertë ka dal nga vetë qytetarët të cilët i kanë takuar... 

Partia Demokratike Shqiptare nesër (e diel), hap fushatën e saj elektorale parazgjedhore

Nesër (e diel) në ora 19 në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica”, PDSH hap fushatën e saj parazgjedhore ku, para simpatizuesve të saj do t’a shpalos programin parazgjedhor për mandatin e ardhshëm katër vjeçarë. Me këtë rast PDSH i bën ftesë të gjithë aktivistëve dhe simpatizuesve të saj që të jenë pjesë e hapjes solemne të këtij evenimenti politik.  Read More »

Ambasadori Amerikan takon kryetarin Ragmi Mustafa & video

Kryetari i Komunës së Preshevës z.Ragmi Mustafa priti ambasadorin e SHBA-ve në Beograd Kajl Rendolf Skat. Ambasadori amerikan Kajl Rendolf takimin e parë në Serbi e realizoi në Komunën e Preshevës. Në këtë takim bashkëbiseduesit kanë diskutuar për situatën aktuale politike në vend, krizen e refugjatvëve, tekstet mësimore, si dhe hapjen e vendkalimit kufitar Miratoc- Llojanë Gjithashtu... 

PDSH Preshevë – Telegram ngushëllimi familjes Stavileci

PARTIA DEMOKRATIKE SHQIPTARE PËR LUGINË TË PRESHEVËS, ME SELI NË PRESHEVË E respektuara dhe me shumë vlera familje Stavileci !   Me dhembje të madhe morem Lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të patriotit të pa kursyer për atdheun Akademik Esat Stavilecit.           Kjo dhimbje jona lidhet me të kaluarën e dinjitetshme dhe profesionale të Profesorit për të përparuar,... 

Kryetari i Preshevës z. Mustafa, uron z. Rama për fitoren në zgjedhjet Vendore në Republikën e Shqipërisë

I nderuar kryeministër: Edi Rama, Më lejoni që në emrin tim dhe në emër të Partisë Demokratike Shqiptare , të ju përgëzoj për ngadhënjimin e partisë  Tuaj në zgjedhjet Vendore në Republiken e Shqipëris. Kjo fitore shpreh qartë mbështetjen e qytetarëve Shqiptar ndaj vizionit dhe lidershipit tuaj dhe përkrahjen e tyre ndaj hapave të guximshëm që keni ndërmarrë për dy vite... 

Kryetari Mustafa uron zgjedhjen e Kadri Veselit për kryetarë të Kuvendit të Kosovës

   PARTIA DEMOKRATIKE SHQIPTARE PËR LUGINË TË PRESHEVËS, ME SELI NË PRESHEVË   Drejtuar: Kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës z.Kadri Veseli   I nderuari kryetar i Kuvendit të Republikës së Kosovës!   Më lejoni që në emrin tim dhe në emër të Partisë Demokratike Shqiptare  t’ Ju shpreh urimet më të përzemërta e vëllezërore me rastin... 

Me tubimin qendrorë në Preshevë KSHB ka mbyllur sot fushatën parazgjedhore për KNSH & Lista “Dr sc Nagip Arifi” video

Koalicioni i Shqiptarëve të Bashkuar PDSH- LPD- RD ka mbajtur sot tubimin përmbyllës të promovimit të kandidatëve për zgjedhjet e Këshillit Nacional Shqiptarë. Tubimi promovues u mbajt sot në Preshevë Tubimi qendrorë i KSHB për zgjedhjet në KNSH tuboi sonte elektorin dhe përkrahësit e kësaj liste në Preshevë. KNSH i themeluar njëanshëm para katër vite më parë pa mbështetjen... 

Rahovicë – Aty ku ka unitet ka edhe legjitimitet të votës e proceseve që na presin, bashkimi bën fuqi- KSHB

Aty ku ka unitet ka edhe legjitimitet të votës e proceseve që na presin, bashkimi bën fuqi dhe kjo fuqi është fitore. Me daljen në zgjedhjet e 26 tetorit do ti themi stop mbushjes së kutive. Kryetari I PDSH-së, dr Ragmi Mustafa ka potencuar se askush nuk mund ta imponojë vullnetin e të qenit shqiptarë. Me koalicionin pesë partiak PDSH,PD,LPD,RD+ dhe BDL pasqyruam hiearkinë e subjekteve... 

Nëndegët qendër dhe nëndega 3 në Preshevë-Mustafa: konfirmojmë realizimin e aspiratave kombëtare shqiptare

Koalicioni i Shqiptarëve të Bashkuar nuk do të lëshoje pe, konfirmojmë të drejtën e vazhdimit të realizimit të aspiratave kombëtare e pala rivale le të bindet se përball vetes ka një garë shumë të vështirë. Të drejtën e menaxhimit me Këshillin Nacional do tua marrim pas datës 26 tetorë, tha kështu në fjalimin e tijë kryetari I PDSH-së, Ragmi Mustafa. Edhe pse na pret një... 

Leran – Mustafa: Vota e lire e qytetarëve do të mrohet dinjitetshëm më 26 tetor

Kësaj here nuk do të lejojmë abuzimin e votes siq ndodhi në mandatin e kalum për zgjedhjet e Këshillit Nacional, ne jemi zëri më I fuqishëm I shqiptarëve të Luginës, uniteti jonë po tremb palën rivale sepse pesë partitë politike kanë të njejtin qëndrim: për ruajtjen e bërthamës shqiptare , tha mbrëmë kryetari i PDSH-së, Ragmi Mustafa në tubimin e mbajtur në Leran . Për... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch