Home » Sport

Zvicra e mundi Turqinë me rezultat 3-1

Me dy ndeshjet që u zhvilluan të dielën, Italia – Uellsi dhe Zvicra – Turqia është mbyllur edhe rrethi i tretë dhe i fundit i ndeshjeve të Grupit A. Zvicra e mposhti Turqinë me rezultat 3-1 dhe në këtë ndeshje shkëlqeu Xherdan Shaqiri i cili realizoi dy gola, kurse golin tjetër e realizoi Seferovic. Mirëpo, përkundër kësaj fitoreje, Kombëtarja e Zvicrës nuk e ka siguruar... 

Portugalia e Ronaldos thyen Hungarinë për gjashtë minuta

Portugalia e ka nisur me fitore Evropianin 2020, duke mundur Hungarinë, me rezultat 0-3, sonte në kuadër të Grupit F, raporton RTKLive.com. Kampionët në fuqi të Evropës, e kanë nisur me fitore fushatën për të mbrojtur titullin e më të mirit në Kontinentin e Vjetër. Dueli mes Hungarisë dhe Portugalisë, ka prodhuar një ndeshje jashtëzakonisht interesante. Hungaria nuk... 

Kosova fitoi ndaj Moldavisë me rezultat 1-0

Kosova i ka dhënë fund në Nations League me fitore në “Fadil Vokrri”, duke e mposhtur 1-0 Moldavinë. Kjo është fitorja e parë e ‘Dardanëve’ pas 10 ndeshjeve me radhë, ku kishte pësuar tetë humbje dhe ka barazuar dy herë. Pas ndeshjes, ka folur edhe heroi i Dardanëve, Lirim Kastrati, golashënuesi i vetëm në këtë mbrëmje. “Shyqyr që pas 10 ndeshjeve... 

Shqipëria fiton ndaj Bjellorusisë, pritet të luajë në Ligën B

Shqipëria nga sezoni i ri i Ligës së Kombeve do të luajë në Ligën B. Këtë e ka siguruar në ndeshjen e fundt, ku ka fituar ndaj Bjellorusisë me rezultat 3-2. Shqipëria ka avancuar dhe ka thelluar epërsinë me dy golat e Sokol Cikalleshit, ndërsa bjellorusët kanë ngushtuar epërsinë me golin e Maksim Skavysh. Rezultatin në 3-1 e ka ngritur Rey Manaj me një gol të bukur... 

Haxhi Krasniqi kampion bote – mbanë tashmë rripat IBO dhe WBA

Haxhi Robin Krasniqi i ka dhënë fund kundërshtarit të tij pas vetëm tre raundeve. Haxhi Robin Krasniqi është kampioni i ri në peshën gjysmë të rëndë, në IBO dhe WBA. Pas dy dështimeve në vitet  2013 dhe 2015, Haxhi Robin Krasniqi është kthyer sonte për një luftë të tretë për titullin e kampionit të botës. Në kuadër të kategorisë gjysmë të mesme, Robin... 

Bernard Challandes pas humbjes: Jam pjesë e Kosovës dhe ndihem i këtij vendi

Përfaqësuesja e Kosovës e ka mbyllur rrugëtimin drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian “Euro 2020” pas humbjes së sotme në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve. Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes pas ndeshjes për SuperSport Kosova ka marrë të gjithë përgjegjësinë për këtë humbje dhe se është i zhgënjyer. Challandes po ashtu ka thënë... 

Sonte në ora 20:45 do të zhvillohet ndeshja e rëndësishme në kuadër të Ligës së Kombeve ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Humbja për secilën skuadër nënkupton humbjen e mundësisë për kualifikim në Kampionatin Evropian. Por, sonte në këtë ndeshje do të aplikohen dy rregulla të reja të lejuara për here të pare në Ligën e Kombeve nga UEFA. Në këtë ndeshje, për here të pare do të aplikohet sistemi I teknologjisë VAR për identifikimin e rasteve të dyshimta. Po ashtu, sonte do të jetë... 

Sonte, në ora 20:45 do të zhvillohet ndeshja Moldavi – Kosovë

Kombëtarja e Kosovës rikthehet në skenë pas shumë muajve mungesë për shkak të pandemisë Covid-19. Dardanët sonte do të zbresin në fushën e stadiumit “Ennio Tardini” në Parma, ku do të përballen me Moldavinë, në ndeshjen e parë të edicionit të ri të Ligës së Kombeve, ndeshje e cila fillon në orën 20:45 dhe transmetohet drejtpërdrejt në RTK. Kosova e nis edicionin... 

Bayern shkatërron Barcelonën

Bayern Mynih shkatërroi në mënyrë ekzemplare Barcelonën me rezultat 8:1 duke u kualifikuar në gjysmëfinalet e Champions League. Nga klubi spanjoll vetëm Suarez e ka emrin në listën e shënuesve, pasi goli i parë ishte autogol i Alaba. Për Bayern shënuan nga dy gola Myler dhe Kutinjo. Por në këtë ndeshje që do të mbahet mend gjatë, lanë shenjën e tyre edhe Perisic, Levandovski,... 

Hidhet shorti në Ligën e Kampionëve

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka hedhur shortin për ndeshjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Katër skuadrat e para që kanë siguruar plasmanin në çerekfinale janë PSG, Atalanta, RB Leipzig e Atletico Madrid. Ndërkohë katër çifte të tjera do të zhvillojnë ndeshjet e dyta, Manchester City – Real Madrid (2-1), Bayern Munich – Chelsea (3-0), Barcelona... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch