Home » Teknologji

Samsung Galaxy S20 do të jetë telefoni i parë me ekranin 120 hz

Mundësia që Samsung të sjellë ekrane 120Hz në smartphone të saj, u shfaq kur u njoftua procesori Exynos 990. Asnjë nga telefonat inteligjentë ekzistues të Samsung nuk ka një panel 120Hz. Por, tani atë do ta ketë Samsung Galaxy S20. Një normë më e lartë e rifreskimit lejon që ekrani të rifreskojë përmbajtjen në mënyrë më dinamike. Kjo do të nënkuptojë që përdoruesit... 

NURIE MEHAJ, E PARA DHE E VETMJA SHOFERE SHQIPTARE NË BOTË QË DREJTON NJË MAUNE 40 TONËSHE

Nga Ramiz LUSHAJ 1. E mirënjohura shofere shqiptaro-amerikane Nurije Mehaj, atje në Kaliforni, në perëndim të SHBA, e don kamionin (maune) e saj të tonazhit të lartë 40-tonësh, me një dashuri tejet të veçantë, përndryshe, si të thuash, në simbolikë kange: deri me “dashuri motre”… Ajo i këndon atij “ninullë” e përkujdeset për të si ta kishte fëmijën e vet.... 

Apple rregullon problemet me tastierë

Problemi u shfaq kur njerëzit përditësuan telefonat e tyre në versionin 11.1 të sistemit operativ iOS. Apple ka adresuar problemet që shkaktonin gabime te disa iPhone sa i përket shkronjës “i” që në auto-korrekt u bënte “A” ose “?”. Problemi u shfaq kur njerëzit përditësuan telefonat e tyre në versionin 11.1 të sistemit operativ iOS. Në një postim në Twitter, Apple ka... 

Mbreti i ri i hiperveturave

Me më shumë se 1000 kuajfuqi dhe me pako të lehtë, Mercedes-AMG premton se Project One do të ofrojë performanca si të bolidëve të Formula One Me Project One, Mercedes-AMG ka dalë në krye të hiperveturave. Me më shumë se 1000 kuajfuqi dhe me pako të lehtë, Mercedes-AMG premton se Project One do të ofrojë performanca si të bolidëve të Formula One. Ky automobil mund të përshpejtojë... 

Ing. GJON BISHA, NË ARRITJET TEKNOLOGJIKE BOTËRORE

Dr.Zef Mulaj  Marche, Ankona -Itali Në foto: Ing. Gjon Bisha, duke marrë diplomën… Këto  ditë,  në faqet  e informacionit industrial të  Europës  dhe të Shteteve të Bashkuera,  gjejmë  emrin e shqiptarit  Gjon Bisha, me origjinë nga  Vau i  Dejes-  Shkodër,  me  banim dhe  me punë  në Itali. Mbaroi studimet në Universitetin Politecnica delle Marche, në Ankona, ... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress