Home » Sport » Chelsea i kthehet fitoreve

Chelsea i kthehet fitoreve

Blutë kanë regjistruar fitore prej 3-0 përballë Wolverhamptonit në takimin e të shtunës të zhvilluar në Stamfrod Bridge.

Vendasit i dhanë fund takimit që në pjesën e parë duke i shënuar të tre golat, ndërsa më meritori për këtë fitore ishte Juan Mata, pasi bërë dy asistime dhe shënoi një gol.

John Terry realizoi i pari (7’), Daniel Sturridge e dyfishoi epërsinë, ndërsa Juan Mata e vendosi rezultatin përfundimtar (45’).

Pas kësaj fitoreje, Chelsea ka 25 pikë dhe gjendet nëntë pikë larg pozitës së parë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress