Çupiq: Nëse vërtetohen si të sakta xhirimet nga droni “vaj halli” për Serbinë

Read Time:1 Minute, 3 Second

Profesori nga Beogradi, Çedomir Çupiq ka komentuar në televizionin opozitar serb Nova ngjarjet në Banjskë të Kosovës.

Profesori Çupiq ka deklaruar se ajo që ndodhi në Banjskë është diçka shumë e dëmshme për Serbinë.

“Ata që kryen këtë veprim në Banjskë, që veprun sikur se hajdutët dikur, e kanë futur tërë Serbinë në një situatë jashtëzakonisht të palakmueshme dhe kur një grup i personave të armatosur merr në dorë kokë në vete për ta zgjidhur një çështje atëher kemi të bëjmë me terrorizëm”

“Radojçiqi që u faktua se është shkaktar i kësaj situate shëtitet lirshëm nëpër Serbi ndërsa organet shtetërore serbe as që e arrestojnë, kjo është skandaloze” ka deklaruar profesori Çupiq

Çupiq ka komentuar edhe ikjen e grupit që sulmoi policinë e Kosovë duke shtuar se “ata që xhiruan grupin duke ikur kan mundur që përmes dronit ta shkatrrojnë dhe eliminojnë secilin nga ata por janë përmbajtur që mos të shkaktojnë gjakderdhje më të madhe”

Në fund ai ka deklaruar se “nëse vërtetohen si të sakta xhirimet që po i prezanton pala kosovare atëher vaj halli për Serbinë për pasojat që do t’i bartë. Unë mendoj se xhirimet i ka kryer NATO dhe nuk e di se si do të arsyetohen organet shtetërore serbe” ka përfunduar Çedomir Çupiq.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Ministri i Mbrojtjes i Serbisë: Nëse merr urdhër nga Vuçiqi, ushtria hyn në Kosovë
Next post Donika Gërvalla-Schwarz: Nëse ndërkombëtarët e tolerojnë Serbinë, do të ketë luftë