Home » Lajme » Daçiq konfirmon qëndrimin e Beogradit për ndarjen e Kosovës

Daçiq konfirmon qëndrimin e Beogradit për ndarjen e Kosovës

Ministri i Brendshëm serb, Ivica Daçiq, njëherësh kryetar i Partisë Socialiste, ka rikonfirmuar hapur qëndrimin e Beogradit për ndarjen e Kosovës.

Në një intervistë për gazetën “Zëri, Daçiç ka thënë se zgjidhje tjetër nuk ka, edhe pse kjo nuk i pëlqen, as Beogradit e as Prishtinës. Përndryshe, thotë ai, siç është nisur me dialog steril, “do të kalojnë vite edhe dekada dhe nuk do të arrihet asgjë”.

“RTK”

This video playlist highlights programs and projects around the country that are exploring steam learning steps to writing a descriptive essay

One Response

  1. raincalija thotë:

    a po ki qef ti o daciq edhe lshona qata djem ne burg qka i kemi o bir i milloshit

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch