Home » Lajme, Vendore » Daçiq: Serbia nuk duhet të bëjë kurrfarë sakrificash pasi beteja për fusnotën dhe asteriksin janë beteja të humbura

Daçiq: Serbia nuk duhet të bëjë kurrfarë sakrificash pasi beteja për fusnotën dhe asteriksin janë beteja të humbura

Kështu tha kryeministri serb Ivica Daçiq për televizionin serb B92. Ai ka deklruar se vendimi i Qeverisë që Serbia të mos largohet nga Konferencat rajonale ku merr pjesë Kosova është arritur duke u nisur nga fakti se me këto veprime Serbia nuk përfiton asgjë. Kryeministri serb thotë se Serbia ka shumë probleme më të rëndësishme rreth Kosovës sesa që është fusnota në tabelë.
RTV Presheva

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress