Home » Lajme » Dallku beson në kualifikimin e Shqipërisë

Dallku beson në kualifikimin e Shqipërisë

Mbrojtësi kosovar i kombëtares shqiptare, njërhërit anëtar i Vorskla të Ukrainës, Armend Dallku, ka thënë se grupi E për eliminatoret e “Brazil 2014”, ku bën pjesë edhe Shqipëria është i barabartë dhe se në të kuqezinjtë mund të arrijnë një sukses historik.

Mbrojtësi kosovar i kombëtares shqiptare, njërhërit anëtar i Vorskla të Ukrainës, Armend Dallku, ka thënë se grupi E për eliminatoret e “Brazil 2014”, ku bën pjesë edhe Shqipëria është i barabartë dhe se në të kuqezinjtë mund të arrijnë një sukses historik. “Përveç Norvegjisë, që e shoh një nivel më të lartë, me skuadrat e tjera besoj se jemi të barabartë dhe shpresoj të nxjerrim maksimumin nga këto përballje. Shpresoj, po ashtu që këto eliminatore të jenë me fat dhe të kualifikohemi, që do të ishte një sukses historik për vendin tonë. Të gjithë si skuadër kemi dashur të kemi në grup edhe një ‘top skuadër’, por shorti kështu e ka”, ka thënë Dallku. “Përballja me Zvicrën do të jetë emocionale, pasi aty luajnë pesë apo më shumë shqiptarë. Natyrisht që ne do të tentojmë t’i mundim”, ka theksuar Dallku.

As touch surfaces become cheaper and more advanced, we are seeing early concepts of multi-touch products that will one www.justbuyessay.com day change the classroom

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress