Home » Lajme » Dejanoviq: zgjedhjet parlamentare dhe ato lokale në Serbi do të shpallen sigurt me 11 mars e zgjedhjet do të mbahen me 6 maj

Dejanoviq: zgjedhjet parlamentare dhe ato lokale në Serbi do të shpallen sigurt me 11 mars e zgjedhjet do të mbahen me 6 maj

Siç ka deklaruar kryetarja e parlamentit serb Slavica Gjukiq – Dejanoviq, zgjedhjet parlamentare dhe ato lokale në Serbi do të shpallen sigurt me 11 mars e zgjedhjet do të mbahen me 6 maj. Kryetarja e parlamentit ka thënë se 11 marsi është dita e fundit kur edhe fillon procesi i zgjedhjeve dhe kjo është data e fundit kur edhe përfundon mandati katërvjeçar. Sipas saj, zgjedhjet do të mbahen me 6 maj dhe fushata zgjedhore do të zgjasë më pak se dy muaj.
RTV Presheva

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress