Deputeti Kamberi mirëpret vendimin për tekstet shkollore për nxënësit e Luginës së Preshevës

Read Time:32 Second

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë Shaip Kamberi ka mirëpritur vendimin e Qeverisë së Kosovës për financimin e teksteve shkollore për nxënësit e Luginës së Preshevës

Ai në postimin e tij në Facebook ka shkruar se ky është shembull i mirë i bashkërendimit të politikave për nevojat që ekzistojnë në këtë rajon.

“Prezenca e Qeverisë së Kosovës me projekte konkrete të bashkërenduara me Këshillin Kombëtar Shqiptarë po e formëson përkujdesjen institucionale të Republikës së Kosovës për shqiptarët e Luginës së Preshevës. Faleminderit”, shkruan Kamberi.

Qeveria e Kosovës ka ndarë sot 255 mijë euro për sigurimin e librave për nxënësit e komunave Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Kulti i individit dhe historia e miteve
Next post Vepra “Ambasadorë Amerikanë për Shqiptarët”