Home » Lajme, Vendore » Doli nga shtypi monografia:”Rainca-vendbanim i vjeter dardan-shqiptar i Rajonit te Presheves”

Doli nga shtypi monografia:”Rainca-vendbanim i vjeter dardan-shqiptar i Rajonit te Presheves”

Foto Rainca hartaDoli nga shtypi monografia:”Rainca-vendbanim i vjeter dardan-shqiptar i Rajonit te Presheves” te autoreve Xhemaledin Salihut dhe Vebi Fazliut, botim i Shoqates per Trashegimi dhe Krijimtari Kulturore ne Presheve dhe Shtepise botuese “Kurora” Gjilan. Librin e redaktoi dhe e lekturoi:Hysen Keqiku, Recensente te Librit  jane: Dr. Veton Zejnullahu, doktor i shkencave historike dhe Shukri Ymeri, profesor, drejtor i Shkolles fillore”Zenel Hajdini” ne Raince, ndersa ne financim te Donatoreve nga Rainca. Faleminderimet e perzemerta nga Autoret.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress