Home » Lajme » Drejtori i posazgjedhur i Moravicës i hyn punës duke riparuar defektin e ujit në Rahovicë pas reshjeve te fundit

Drejtori i posazgjedhur i Moravicës i hyn punës duke riparuar defektin e ujit në Rahovicë pas reshjeve te fundit

Sot, pas reparimit të defektit dhe stabilizimit të furnizimit me ujë të pishëm, NP Moravica filloi edhe me pastrimin dhe larjen e disa rrugëve në fshatin Rahovicë!

“Ne do të vazhdojmë pandërprer punën tonë në debllokimin e kanalizimeve, larjen dhe pastrimin e rrugëve në fshatrat Rahovicë dhe Raincë der sa gjendja të kthehet në normalitet, pas vërshimeve që ndodhën para dy ditë në këto fshatra!”, shprehet drejtori i Ndërmarrjes Publike Moravica, z. Gazmed Aliu.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch