Dronët Bayraktar të blerë nga Kosova, jehonë të madhe në mediat e rajonit (video)

Read Time:38 Second

Ditë me parë u raportua se Forcat e Sigurisë së Kosovës pranuan pesë drone Bayraktar TB2 të Turqisë pothuajse shtatë muaj pas nënshkrimit të një marrëveshjeje mes dy palëve

Marrëveshja është nënshkruar nga ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj.

“Dronët sulmues inteligjentë pa pilot, të cilët kontrollohen nga një bazë tokësore, kanë mbërritur në Kosovë nga vendi i prodhimit të dronëve dhe i gjithë sistemi i gjurmimit, Turqia, pas gati 7 muajsh nga nënshkrimi i kontratës me kompaninë prodhuese. ”, thuhet në shkrimin e një portali që merret me zhvillimet teknologjike ushtarake i ashtu quajtur “Military Coverage”, përcjell Gazeta10.

Në kanalin zyrtar në You Tube ky portal ka publikuar një video me detaje specifike të dronëve Bayraktar të ardhur në Kosovë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Situata e shqiptarëve të Luginës së Preshevës është kritike
Next post <strong>Mijёshja e artё e Rusisё dhe ditёt e fundit</strong>