Home » Lajme, Sport » Edhe një rikthim i madh për Kosovën për dy ndeshjet e tetorit

Edhe një rikthim i madh për Kosovën për dy ndeshjet e tetorit

Kosova ka vuajtur shumë nga lëndimet në ndeshjet që u zhvilluan në muajin shtator kundër Çekisë dhe Anglisë.

Por tashmë futbollistët janë rikuperuar dhe do të jenë të gatshëm për ndeshjen me Gjibraltarin dhe Malin e Zi.

Indeksonline mëson nga burime të afërta se edhe Benjamin Kololli do të jetë gati për këto ndeshje, shkruan Indeksonline.

27-vjeçari është shëruar dhe nga nesër rikthehet normalisht në stërvitje me skuadrën.

Ylli i Zurihut ka bërë vetëm një paraqitje në tetë ndeshjet e fundit të skuadrës.

Ndeshja e fundit me Kosovën ishte kundër Bullgarisë gjatë muajit qershor.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch