Edi Rama: Nga sot, deti i Shqipërisë do të përdoret për tregti edhe nga Kosova

Read Time:19 Second

Kreu i qeverisë Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë, e cila forcon edhe më shumë lidhjet mes Shqipërisë dhe Kosovës, si dhe dy popujve shqiptarë.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Rama ka treguar se po bëher zhdoganimi në Portin e Durrësit dhe se, nga sot, “deti ynë nuk do të jetë më i Kosovës vetëm për turizëm, por edhe për tregti.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post JU FLET KOSOVA E LIRË: Liria nuk mund të negociohet
Next post Festivali Letrar Ndërkombëtar Tirana Gate 2022 / Ftesë