Home » Lajme » Elvis Naçi dhe Edi Rama në Thumanë: Janë mbledhur 7 mln euro, do të shkojnë për ata që kanë nevojë

Elvis Naçi dhe Edi Rama në Thumanë: Janë mbledhur 7 mln euro, do të shkojnë për ata që kanë nevojë

Kryeministri Edi Rama bashk me Elvis Naçin vizituan sot Thumanën për të parë nga afër punët që po bëhen dhe përgatitjet përe ngritjen e ndërtesave të reja. Në Thumanë po vijon puna për ndërtimin e banesave të qytetarëve që mbetën në “qiell të hapur” pas tërmetit të 26 nëntorit.

Elvis Naçi : Janë mbledhur nga donacionet 7 milionë euro dhe paratë do të shkojnë për njerëzit në nevojë. Nëse ka më shumë nevojë se 7 milionë euro, ai i kërkon kryeministrit që pjesa tjetër të mbulohet nga buxheti i shtetit.

Pjesë nga dialogu

Rama: Ne do bëjmë modelet e shtëpive t’i përshtaten traditës.

Rama banorit: Mos e ke prish vetë shpinë? Kemi kete tokën e shtetit. Do t’i bëjmë shtëpitë si qytezë. Me këto ndërtime që kemi bërë për një fshat na duhet më shumë tel se Gjermanisë.

Brenda pranverës së ardhshme këtu do të shihni shtëpitë. Do bëjmë shkollën, qendrën shëndetësore dhe infrastrukturën, rrugën dhe sheshin.

Banori: Nuk është faji jot.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch