Home » Lajme, Vendore » Elza Sadiku kandidatja nga Presheva për deputete në Kuvendin e Kosovës

Elza Sadiku kandidatja nga Presheva për deputete në Kuvendin e Kosovës

Elza Sadiku nga Lugina e Preshevës zyrtarisht është kandidate e Lëvizjes Vetvendosje dhe garon me numrin rendor 81 për deputete në kuvendin e Kosovës.

Elza Sadiku jeton në fshatin Rahovicë të Preshevës dhe një kohë të gjatë punon në Rtv Presheva, ajo ishte pjesmarrëse e luftës së UÇPMB-së gjat vitit 2001.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch