Emisari  i BE-së, Miroslav Lajçak javën tjetër pritet të vijë në Kosovë

Read Time:36 Second

Javën e ardhshme, emisari  i Bashkimit Evropian për dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, pritet të vijë në Kosovë.

Kështu kanë konfirmuar për Radiotelevizionin publik të Kosovës, burime mirë të informuara.

Ndryshe, edhe dje gjatë një interviste për RTK-në, kryeministri  Albin Kurti, duke folur për dialogun Kosovë-Serbi dhe mundësinë e bisedimeve në Bruksel me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ka vlerësuar se këto takime do të duhej të ishin çdo muaj, marrë parasysh dallimet e mëdha dhe mosbesimin në mes palëve.

Një vizitë e tillë e Lajçakut ndodh vetëm disa ditë pasi në Kosovë e Serbi, por edhe vende të tjera të rajonit, qëndroi këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Daniel Serwer: Në takimin Chollet – Vuçiq pati mospajtimeDaniel Serwer:
Next post Opinion: Idioti modern