Home » Opinione » EPITAF NGA BURGU!

EPITAF NGA BURGU!

Ndërroi jetë një tërnocali,

Brenda burgut në qeli!

 

Nuk ka vdekur është i gjallë,

Si shkëndija përmbi mal!

 

Reshka, Saba dhe të tjerë,

Na bëjnë dritë si fener!

 

Nëpër burgjet e vrastarit,

S’lidhet shpirti i shqiptarit!

 

Ngrihet lart e lart nga qielli,

E shkëlqen si rreze dielli!

 

                    Jehona Press

 

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch