Escobar dhe Lajçak bisedojnë për hapat e mëtejmë të dialogut

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë- Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar sot një takim me emisarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Në takim kanë ka biseduar për hapat e mëtejmë në dialog.

“Harta e hapave të mëtejshëm në dialog me kolegun dhe mikun tim amerikan nga Departamenti Amerikan i Shtetit, Escobar.

Mezi presim të vazhdojmë bashkëpunimin tonë shumë të ngushtë në vitin 2023”, ka shkruar Lajçak.

Lini një Përgjigje

Previous post John Bolton: Nuk jam ai që propozova idenë e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë
Next post Basha, SHBA dhe VETTING-u në Partinë Demokratike