Escobar e Lajçak javën e ardhshme vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, dhe i dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pritet të vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme, më saktësisht të hënën dhe të martën.

Vizita e tyre, sipas burimeve, do t’i ketë dy qëllime kryesore: uljen e tensioneve në veri të Kosovës dhe vazhdimin e punës për zbatimin e Marrëveshjes që çon drejt normalizimit të marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

Lini një Përgjigje

Previous post Serbia vë kusht për tërheqjen e ushtrisë nga kufiri me Kosovën
Next post <strong>JA CFARË KAM PARALAJMËRUAR NË  LIBRIN TIM “TRIUMFI I KOMBIT” DHE QË ËSHTË AKTUAL SOT NË KOSOVË</strong>