Euro 2024: Zvicra ka triumfuar me rezultat 3-1 ndaj Hungarisë

Read Time:57 Second

Zvicra ka realizuar fitoren e parë në Euro 2024, duke triumfuar me rezultat 3-1 ndaj Hungarisë në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “RheinEnergieStadion”.

Zvicra e ka nisur ndeshjen me vrull, duke arritur të jetë në avantazh të dyfishtë në pjesën e parë. Në minutën e dymbëdhjetë, Duah e ka realizuar golin e parë pas një pasimi të saktë nga Aebischer. Fillimisht ky gol është kontestuae, por më pas sistemi VAR e ka konfirmuar vlefshmërinë e tij.

Pas këtij momenti, Zvicra ka vazhduar ta dominojë takimin, duke krijuar raste të tjera. Dominimi është konkretizuar në fundin e pjesës së parë, kur Aebischer ka shënuar golin e dytë me një goditje të fortë nga jashtë zonës.

Në pjesën e dytë, Hungaria ka arritur të shënojë golin e nderit me anë të Varga në minutën e 62-të, por pa pasur mundësi të kthejë ndeshjen. 

Madje në kohën shtesë Zvicra ka arritur ta realizojë edhe golin e tretë me Embolo, që ka treguar kreativitet para portierit hungarez, duke e paraboluar atë dhe duke e vulosur fitoren.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Nuk ishte problem vula, por Partia Demokratike ka probleme me të vërtetat politike 
Next post Euro 2024: Italia ka triumfuar me rezultat 2-1 ndaj Shqipërisë