Home » Opinione » Ferdane Alidemi Bajrami: O ZOT TE LUTEM ZGJONA NGA GJUMI I THELL QE NA KA KAPUR

Ferdane Alidemi Bajrami: O ZOT TE LUTEM ZGJONA NGA GJUMI I THELL QE NA KA KAPUR

Ndash tju dukem qe jam nje e MARR ose si te doni THUANI  por UN JAM VAJZA,MOTRA  JUAJ qe as  gjumin nuk mundem ta bej rahat,… UN them se asgje nuk jemi duke arritur me keto,…O te nderuar miq te mi o VLLAZNIT e MOTRAT e MIJA  po qfar po fitojm ne me kto bllokime te rrugve ju lutem UN qe sa her po ju bej me dije se  keni te FALA nga miqt tan te cilet jan duke e perzier gjellen te cilen dotna shtrojn ne TAVOLIN!,..dhe shofin matan MURIT,MIQT NA POROSISIN  SE NA DUHET ME GJET RRUG me shku me bisedu me kto 5 SHTETE me NJOFT PAVARSIN e KOSOVES e na prap mirremi me VETVETEN ju lutem ,…Miqt tan pona tregojn kendej duhet me shku se andej esht rruga pa KRYE dhe sa me shpejt qe te jet e mundur e NE? prap pi mshojm murit me kok dhe asgje spo bejm po rrim ne vend po numerojm,…E miqt tan te cilet po na ndihmojn po mundohen SERBETqe ti kthejn nga veti per dit pi kerkojon takim mu taku me TA,… Kurse UN  kam frik se ne qoft se NE  nuk ja dojm te miren VETI at her edhe miqet tan kan

filluar te LODHEN dhe nje DIT dot thojn:”VETEN E PAQI NE QAF “,…ju lutem UN po kerkoj me kemb ngulje qe mos tna kthejn shpinden miqet tan qe kan punuar per ne mbi 20 vite ,…po ku jan ata burra TRIMA SHQIPETAR ?ku kan humbur?, ku i ka fsheh toka,…O ZOT TE LUTEM ZGJONA  NGA GJUMI I THELL QE NA KA KAPUR te lutem shum o ZOT,…

Ferdane Alidemi Bajrami

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress