Home » Opinione » Ferdane Alidemi: Bashkimi ben FUQIN

Ferdane Alidemi: Bashkimi ben FUQIN

Te nderuar VLLEZER E MOTRA te nderuar BASHKATDHETAR/E te nderuar njerz BEMIRES,…

Po te bashkohehemi te gjith SHQIPTARET qe jemi ne MÜNCHEN, dhe  faleminder nga ZOTI jemi mjaft 220000 banor.te blejm ket objekt dhe po te bashkonim te gjith nga 300 EURO dot benin 6.600000 EURO.doti kishim te gjitha kushtet per te zhvilluar te gjitha aktivitet qe i meritojm si popull …OSE NDOJ OBJEKT TJETER …..?!… PO VALL ATHUA A KA MUNDESI QE TE BASHKOHEMI ? PO TE KEMI VULLNET DHE DESHIR MUNDEMI 100/100 VETEM NJE MUAJ TE KURSEJM DHE BLEJM MA PAK NGA SHPORTA JON E PERDITSHME…asgje sdotna gjej siq thot thenja jon e BEKUAR se BARKUN e ZBRAZET por dota mbushim MENDJEN e FEMIJVE tan me DITURI… Ne qoft ser deshironi ju lutem te lajmeroheni te UN mota juaj FERDANJA bija,motra juaj dhe ju JAP BESEN ne NJE ZOT se as NJE cent nuk dota KEQPERDORI,… Ne qoft se ju pelqen kjo IDE te fillojm pa humbur KOH Me ndihmen e ZOTIT dhe TONEN dhe te MIQVE tan ska gje qe mundet mena ndalu…Rentabler Klassiker! Freistehendes Mehrfamilienhaus in Sendling Mehrfamilienhaus Münchenwww.immowelt.deMehrfamilienhaus München: Rentabler Klassiker! Freistehendes Mehrfamilienhaus in Sendling. Mehrfamilienhäuser in München bei immowelt.de – angeboten von Dussmann Gesellschaft für wohnaktives Bauen GmbH, Herrn Andreas Kopka

http://www.immowelt.de/immobilien/immodetail.aspx?id=23678260&campaign=xml_m_housebuy_exp1_wsky_perfs_iw

5 Responses

 1. Prej Mynihut thotë:

  Oj ti nuk te mora vesh kurxho hic, per cka po don me i mbledhen keto pare per veti apo per kon. Une cka e di ka objekte edhe te bler ne München cka mundeni me i shfrytezu por vetem duheni me punu. Po me vjen keq por une e kam pershtypjen se ti per veti po don me mbledhen te holla, si mundesh me lypen te holla per popull, a ti vetem je cka do te thot keto pare ti vet i con ku te dush dhe nuk te perzihet askush, Pash zotin a aq naive je a cka osht puna. Pres pergjegje!!!!

 2. Me fal i nderuari komentues “Prej Mynihu”,
  un shum kjarrt mendoj se e kam cek shum mir perse deshiroj keto te holla mi mbledh.
  Me duket se vetem se keni harru me kliku posht shenimit tim ku shkruan me ngjyr te kalter,por pasi qenke ne MINHEN qenka edhe me leht, vetem nese deshironi ma teper informata lajmerohu me nje koment por me EMER E MBIEMER.
  Jam nje person qe e falemderoj ZOTIN e madheuar kurr nuk m´ka shtire mendjen me gabu dhe Familjen time qe me kan EDUKU ne rrug te ZOTIT…

 3. Prej Mynihut thotë:

  Oj Aba Ferdane apo si te them ma mir, une shum mir e kom lezo, por prap po te veti se cka po ta merr mendja ty. Ish konen mir valla me pas ble cat objekt dhe kishe dalen ti prej krizez, por prap po te veti, dhe inshallah pergjeigjesh:
  1. Kush po i mbledh ato pare,
  2. Cysh po i mbledh ti ato pare, ne konto apo privat.
  3. Ne emer te kujt po i mbledh ti ato pre,
  4. A egziston deni shoqat ku ne emer te asaj ti i mbledh paret.
  5. Etj etj etj,

  He mori aba ferdane, aba Ferdane…….

 4. Po bre Abes pasi qe pota merr mendja qe per veti pi lypi dhe me dal prej krize e ke shum gabim,se un kurrfar krize nuk kam.
  Inshalla vjerri jem pushon ne xhenetin FIRDAUS dha aq punetor ka qen se bashku me 5 djemt e tij saqe per secilin djal ka siguru nga 3 hektar tok,dhe kan ndertu nga nje shtepi per secilin prej tyre,…
  Kurse un vi nga nje familje qe kurr nuk me ka mungu asgje sepse me pun dhe mund e kemi fitu, apo ndoshta edhe me njef ti qe pom thua AB e nuk ke nevoj me shum sqarime…e tash pot pergjigjem.
  1.Po i mbledh un,apo hajde mlidhi TI ska kurrfar problemi kjo ishte nje IDE e imja..
  2.Ne konto,dhe te gjitha me emer dhe mbiemer,
  3.Ne emer TIM,TENDIN,OSE TE TJETRIT.
  4.Shoqata ka shum,por ne emer te shoqates kurr nuk kam mbledh dhe nuk mbledh te holla…qdo shoqat e ka te percaktuar kush me qka miret…
  5.Por kur te marr per siper ndoj send,un kam deshir ta kryej…
  e TI ne qoft se me njef personalisht te lutem dil me EMER DHE MBIEMER dhe bisedojm HAPTAS…se me duket un mjaft bera nga ana ime…Ju pershendes

 5. […] KosovaLindore – Portal Informativ » Ferdane Alidemi: Bashkimi ben …14 Nën 2011 … Ferdane Alidemi Bajrami 17/11/2011. Me fal i nderuari komentues “Prej Mynihu”, un shum kjarrt mendoj se e kam cek shum mir perse deshiroj … […]

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress